Pity 2023 / pity 2024 np. pit 37 i pit 36, szybko i łatwo wypełni darmowy program PIT 2023 online FORMAT. Wspiera on OPP w pozyskiwaniu 1,5 procent podatku

Jak przekazać 1,5% podatku z programem pit 2023

Przekazywanie 1,5% podatku jest łatwe - nie wymaga wiedzy księgowej. Rozliczenie
z fiskusem ułatwi Ci bezpłatny program pit 2023. Taki jest właśnie PIT FORMAT 2023. Odpowiadając na pytania kreatora, krok po kroku, wypełni za Ciebie roczne rozliczenie podatkowe, podatek wyliczy na podstawie wpisanych danych. Nawet nie musisz iść na pocztę i stać w kolejce,
by wysłać deklarację, możesz ją wysłać elektronicznie bezpośrednio z programu. Zaoszczędzisz, więc dużo czasu i nierzadko stresu. Zobaczysz, jakie to proste.

Dobry program pit online - nie musisz instalować programu. Łatwe wypełnianie deklaracji pit-37.

Przygotuj wszelkie niezbędne dokumenty i do dzieła. Będziesz potrzebować takich danych jak: imię, nazwisko, data urodzenia, numer PESEL lub NIP w przypadku, gdy prowadzisz działalność gospodarczą oraz aktualny adres zamieszkania.

Jeżeli pracowałeś weź do ręki otrzymane od pracodawcy formularze PIT- 11, gdy jesteś rencistą/ emerytem – PIT 40A/11A, natomiast gdy prowadziłeś firmę, zbierz informacje o sumie przychodów, kosztach uzyskania przychodu, pobranych i odprowadzonych zaliczki na podatek dochodowy, opłaconych składkach na ubezpieczenia społeczne oraz zdrowotne. Dane te będą potrzebne do wpisania, czy to ręcznego wypełnienia oryginalnych deklaracji czy za pomocą komputera.

Zastanów się, czy nabyłeś prawo do jakiejś ulgi. Może korzystasz z Internetu i możesz to poświadczyć fakturą, dowodem zapłaty? Może masz na wychowaniu dzieci lub dokonałeś darowizny na jakiś szczytny cel? Albo oszczędzasz na Indywidualnym Koncie Zabezpieczenia Emerytalnego (IKZE)? Lista możliwych odliczeń nie została jeszcze wyczerpana. A jeżeli już teraz na niektóre z nich odpowiedziałeś twierdząco, możesz liczyć na zmniejszenie zobowiązania podatkowego, a może i zwrot nadpłaty. Nie musisz znać limitów, przysługujących odliczeń, program skontroluje i dopilnuje tego za Ciebie. Mamy już niezbędne dane, więc do dzieła. Usiądź wygodnie i zdecyduj, komu przekażesz odliczenie 1,5 procent swojego podatku.